Втората група български медици премина курса за оказване на спешна медицинска помощ по въздух. В петък на официална церемония във ВМА бяха връчени сертификатите на 45 лекари и медицински специалисти. С тях общият брой на обучените и подготвени кадри по програмата за бързо достигане и осигуряване на достъп до пациенти в отдалечени и трудни условия вече е 91.
По време на церемонията заместник-министърът на здравеопазването проф. Илко Гетов коментира, че от гледна точка на министерството България вече разполага с квалифицирани медицински екипи, които да подсигурят спешната помощ по въздух.
Очаква се в началото на 2024 г. страната вече да разполага с първия си медицински хеликоптер, а до края на проекта поетапно ще бъдат доставени и останалите пет машини. Министърът съобщи, че се работи упорито по организацията на наземните бази, и всички дейности по това се реализират по график.

Ние сме в социалните мрежи
Последни новини
-

Военни обезвредиха безпилотен апарат, открит край Кранево
-

25 души са задържани след претърсвания по разследването за „Баба Алино“
-

Млад варненец подкрепя „Аз Вярвам и Помагам“ с 24-часово бягане
-

Пробите потвърдиха: водата край Офицерския плаж вече е безопасна за къпане
-

Министерството на туризма привлече ДАРА за международна рекламна кампания
Вашият коментар