Тенденции в шоколадовите бонбони: Големи опаковки, малко съдържание и екологични предизвикателства.

Неотдавнашно проучване, проведено от “Активни потребители”, разкрива тревожна тенденция в шоколадовия бизнес. Опаковките стават все по-обемисти, докато съдържанието в тях намалява. Неорганизацията, известна с дългогодишните си тестове на храни, реши да се фокусира върху шоколадовите бонбони, а не толкова върху тяхното качество, колкото върху тенденцията към увеличаване на обема на опаковките.

Проучването разкрива шокиращи факти, като например кутии с бонбони, където теглото на самите бонбони е 177 г, а на опаковката – 199 грама. От общо 39 “проби” само в два случая запълването на опаковката е над 50 на сто. Има опаковки, в които бонбоните съставляват едва 6-7 процента от обема, като останалата част е съставена от различни материали като картон, фолио, хартиени обвивки и целофан.

Изследователите решават да се ангажират с тази тема, след като получават оплаквания от потребители, които са разочаровани от големите и красиви опаковки, а след отварянето им откриват само няколко бонбона.

Търговските трикове с големи опаковки водят и до екологични проблеми, тъй като създават значителни количества отпадъци. Сравнение между две кутии с приблизително еднакво тегло на бонбоните, но с различни опаковки, показва, че една от тях генерира 14 пъти повече отпадък от другата.

Изводът от изследването е, че потребителите трябва внимателно да четат информацията за теглото на бонбоните и да не се поддават на илюзията, че по-голямата опаковка означава по-голямо количество. Търговските трикове могат да бъдат избегнати, ако потребителите внимават при избора си и се ориентират по реалното тегло на продукта.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Ние сме в социалните мрежи

Теми