Неизвестни обраха един от складовете на Фондация “Възраждане на българските села” 

Складът на Фондация “Възраждане на българските села” в Кремиковци стана обект на кражба днес, според председателя на фондацията, Васил Кендов, който сподели инцидента във Фейсбук. Според неговата първоначална информация, електрозахранването беше прекъснато, вратите и СОТ системата бяха повредени, а мебелите и компютрите бяха изнесени. В призив за помощ, Кендов поиска както финансова подкрепа, така и доброволци и транспорт за възстановяване на нарушенията.

В последващ пост, Кендов обнови информацията и отбеляза, че ситуацията е била много по-лоша. “Унищожена е електрическата инсталация. Снопът кабели вървящ в окачения таван е изрязан и липсва. В момента и ток няма за да можем поне да обезопасим. Блиндираната врата явно не е издържала на кирката. А как само ми беше спокойно, че е сигурна”, добави той. 

Според него инцидентът с кражбата е много изненадващ, тъй като пожарникарският и полицейският офиси са разположени много близо и служителите са на място 24/7. Кражбата, изглежда, е станала през продължителен период, тъй като фондацията не е посещавала мястото от началото на септември. Компютрите и техниката са изчезнали, а са останали само няколко монитора. Откраднали са и мебелите.

Васил Кендов изразява загрижеността си и обръща внимание на факта, че дейността на фондацията за възстановяване на българските села, насочена към оборудване на селските читалища с компютърни зали за деца, е силно засегната. 

“Добре че транспортирахме компютрите за бесарабите от Молдова в Пловдив. Май до края на годината ще е това – едно училище в Молдова. За повече май-няма време и сила. Догодина пак евентуално”, пише Васил Кендов.

Напомняме, че фокусът на фондацията “Възраждане на българските села” е изцяло насочен към своята мисия – да предостави възможност за равен достъп до образование за децата от селата, също както и за техните връстници от градовете. Те постигат този цел, като безвъзмездно оборудват компютърни зали в селските читалища. До момента са осигурили оборудване за зали в над 50 български села. Благодарение на техните усилия, хиляди деца от селата вече се възползват от безплатен достъп до образователни платформи.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *