,

Министерството на туризма привлече ДАРА за международна рекламна кампания

Певицата ДАРА ще бъде едно от лицата на мащабна международна кампания за популяризиране на България. Победителката в „Евровизия“ 2026 прие поканата на министъра на туризма Илин Димитров, съобщиха от ведомството.

Проектът предвижда заснемането на клипове и рекламни материали с участието на популярни българи – артисти, спортисти, учени и млади таланти, които ще разказват за страната ни по личен и убедителен начин.

ДАРА посочи родния си град Варна като мястото, с което се чувства най-силно свързана. Тя изрази гордостта си от забележителностите на морската столица – Варненския халколитен некропол, където е открито най-старото обработено злато в света, природния феномен „Побити камъни“, Аладжа манастир и Римските терми.

„Историята беше любимият ми предмет в училище. Вярвам, че когато човек говори за място, което истински обича и познава, посланието достига много по-силно до хората“, сподели изпълнителката.

Тя разказа и за впечатленията си от посещението на Белоградчишките скали, определяйки ги като един от най-впечатляващите символи на природната красота на България.

Министър Илин Димитров подари на ДАРА специална статуетка с роза – един от най-разпознаваемите символи на страната. В срещата взе участие и генералният директор на БНТ Милена Милотинова, която отговаря за подготовката и организацията на следващото издание на „Евровизия“ в България.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Ние сме в социалните мрежи

Теми