Учителки от село в община Карнобрат лидират по броя създанени уроци за “Дигиталната раница”

Две учителки от село Екзарх Антимово, община Карнобат, се отличиха като автори на най-голям брой уроци в “Дигиталната раница” в цяла България. 

Стоянка Митева, която е класен ръководител на второкласниците в ОУ “Христо Ботев”, има 41 урок по български език и литература, математика и родинознание, които са одобрени и публикувани за национално ползване в платформата. Това я прави лидер сред всички преподаватели в страната. 

Гергана Колева, отговорна за занималнята на същия клас, също споделя този успех със същия брой уроци в “Дигиталната раница”.

Независимо от индивидуалните им постижения, двете учителки не се състезават, а сътрудничат и се допълват в усилията си, за да осигурят максимално добро усвояване на учебния материал от страна на децата.

“Самата платформа дава възможност уроците да бъдат използвани по много различни начини. Ако един урок бъде представен пред учениците в сутрешните часове за нови знания, след това част от него, заедно с упражненията, може да се използва за затвърждаване на наученото. В случай, че учениците са пропуснали нещо от новия материал, с помощта на дигиталните уроци, които сме подготвили, ние го затвърждаваме и по този начин получаваме обратна връзка”, казват учителките.

Заинтересовани от възможностите на “Дигиталната раница”, те се включиха през пролетта на тази година с идеята да предоставят на учениците нещо ново и интерактивно. И това е дало впечатляващи резултати, като учениците им бяха много развълнувани от нововъведението. 

“С голямо желание се включват, работят в упражненията. Мисля, че е доста по-лесен и достъпен учебният материал за тях. Освен това са много по-активни”, сподели Гергана Колева.

Времето показва, че и други преподаватели в училището също проявяват интерес към “Дигиталната раница” и възможностите, които тя предоставя. С подкрепата на разнообразни електронни образователни ресурси като презентации, 3D модели, анимации и видео, учителите от цялата страна имат възможност да създават дигитални уроци за своите предмети. Тези уроци, след одобрение и публикуване в платформата, дори могат да бъдат възнаградени с заплащане в размер на 179 лева за всеки един от тях.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *